«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը Ձիթողցյանների տուն-պատկերասրահում ամփոփել է 2024-ին կատարված աշխատանքները: Միջոցառմանը մասնակցել են խմբի կազմի 20-ից ավելի ընկերությունների շուրջ 100 ղեկավար պաշոտններ զբաղեցնող անձիք: Հանդիսավորությամբ և արտիստական միջավայրում մասնակիցներն ամփոփիչ զեկույցներով են հանդես եկել, ներկայացրել են տարվա ընթացքում հաստատագրված արդյունքները և ապագա պլանները: Արդեն հինգերորդ անգամ հրավիրվող տարեկան ժողովի պաշտոնական հատվածում ներկայացված են եղել կարևոր ու առանցքային ելույթներ:
«Այս տարի արդեն հինգերորդ տարին է, որ առանց օրենքի պահանջի մեր ամենամյա թափանցիկության և հաշվետվողականության զեկույցն ենք հրապարակում ընկերության պորտֆելի հետ համատեղ: Ինչպես գիտեք, բացառիկ ցուցանիշներ ունենք Հայաստանի միջինից բարձր աշխատավարձային շեմերով, որոշումներ կայացնող պաշտոններում կանանց ներգրավվածությամբ, և այս ցանկը շարունակական է: Բայց կարևորներից հարկ եմ համարում նշել, որ գործող նախագծերի ավելացման հաշին 282 նոր աշխատատեղեր ենք ստեղծել անցնող տարում: Կարևոր է գիտակցումը, որ մեր աշխատանքի արդյունքում միայն անցնող տարի ավելի քան 18 մլդ դրամ հարկ ենք վճարել` կատարելով թե մեր բիզնես, և թե քաղաքացիական հանձնառությունը»,-նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների համահիմնադիր, գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
Միջոցառման ընթացքում հաշվետու ելույթներով հանդես են եկել Cofix Armenia ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Հովհաննես Հարությունյանը, ով ներկայացրել է միջազգային երիտասարդական ու նորարարական Cofix-ի զարգացման պլանները Հայաստանում, թվային հավելվածի բեռնումների թիվն ու նոր բացվող մասնաճյուղերի քարտեզը:
Time Georgia-ի գլխավոր տնօրեն Քեթեվան Գաբիտաշվիլին ներկայացնելով Թայմի վրացական ճամփորդությունը՝ նշել է, որ բրենդի ճանաչվածությունը կայուն աճ է գրանցում, որի մասին խոսում են թվերը: 2024 թվականին ընկերությունը ունեցել է 81-% աճ: Իսկ Chronograph Georgia-ի գլխավոր տնօրեն Թամար Գելաշվիլին հայտնել է, որ անցնող տարվա ընթացքում վաճառվել է շուրջ 23,000 ժամացույց` ընդգծելով Խրոնոգրաֆի բացառիկությունը համաշխարհային բրենդների ներկայացվածությամբ:
TOUS-ի գլխավոր տնօրեն Եվգենի Սիմոնենկոն, ի թիվս ընկերության ձեռքբերումների հայտնել է, որ միայն 2024 թվականին Բելոռուսում 6 մասնաճյուղ է բացվել:
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը իր երախտագիտությունն է հայտնել «Գալաքսի» ընտանիքին` ֆանտաստիկ արդյունքներ ապահովելու համար:
«Այսօր մենք կարող ենք հստակ ասել, որ մեր ընկերության ամենամեծ ձեռքբերումները միայն թվերը կամ նախագծերը չեն։ Մեր իրական ձեռքբերումը մարդիկ են, ովքեր օրըստօրե դարձնում են անհնարինը հնարավոր։ Եթե ամփոփենք արդյունքները բոլոր ընկերությունների մասով, ապա կարելի է փաստել, որ մեր ռազմավարական զարգացման բոլոր 4 ուղղություններով ունեցել ենք և՛ նշանակալի զարգացումներ, և՛ որ ամենակարևորն է, ապագայի հստակ պլանավորում` 3-5 տարվա ռազմավարություններով»,-նշել է Արտյոմ Խաչատրյանը:
Հավելենք, որ 2024-ի տարեկան հավաքը նշանակալի էր հատկապես «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի ընկերությունների պարգևատրման արարողությամբ՝ ընկերությունների խմբի երեք արժեհամակարգերի՝ Forward thinking, Game–changing, Continous Learning ուղղություններով կատարած աշխատանքի համար:
Նշենք, որ միջոցառման կազմակերպման գործընկերը «ԱքսելՄոնդրիան» (AxelMondrian) հաղորդակցական ընկերությունն էր:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, հիմնադրված Արամ Խաչատրյանի, Գուրգեն Խաչատրյանի և Արտյոմ Խաչատրյանի կողմից, հայկական հոլդինգային ընկերություն է, որը ներկայացնում է 15 ընկերություն 3 երկրում։ Ընկերությունը ջանքեր ու միջոցներ է ուղղում Հայաստանում սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի իրականացմանը կրթության, սոցիալական զարգացման և արվեստի ոլորտներում Հայաստանում մտքի առաջնորդության և մտավոր կապիտալի զարգացման համար։ Միայն վերջին տարիներին «Գալաքսին» իրականացրել է 64 մասշտաբային ԿՍՊ նախագծեր, որի շահառուներ են դարձել 10,000-ից ավելի մարդիկ։

Galaxy Group of Companies held its annual review of 2024 at Tsitoghdzyan Art studio. Over 100 executives and representatives from more than 20 companies within Galaxy Group attended the event. Against the backdrop of a festive and artistic atmosphere, participants presented summary reports, reviewed the accomplishments of the current year, and outlined future plans. The official part of the event, marking its fifth anniversary, featured pivotal addresses.
“This year marks the fifth time we’ve shared our annual transparency and accountability report along with our corporate portfolio, even though it’s not required. As you know, we stand out by offering salaries above Armenia’s national average and promoting women in leadership roles – something we are committed to continuing. A key achievement this year was creating 282 new jobs through our growing projects. It’s important to recognize that our operations contributed over 18 billion AMD in taxes last year, fulfilling both our business and civic responsibilities,” said Aram Khachatryan, co-founder and CEO of Galaxy Group of Companies.
During the event, Hovhannes Harutyunyan, CEO of Cofix Armenia, presented the company’s development plans for the innovative and youth-centric Cofix brand in Armenia, including digital app downloads and the roadmap for new branches.
Ketevan Gabitashvili, CEO of Time Georgia, shared insights through the brand’s journey in Georgia, emphasizing the steady growth in brand recognition, evidenced by an 81% increase in 2024. Meanwhile, Tamar Gelashvili, CEO of Chronograph Georgia, highlighted the sale of approximately 23,000 watches over the year, showcasing the brand’s exclusivity in representing global watch brands.
Evgeniy Simonenko, CEO of TOUS, celebrated the company’s achievements, including the opening of six new branches in 2024.
Expressing his gratitude, co-founder and co-chair of Galaxy Group of Company Artyom Khachatryan, commended the Galaxy family for delivering remarkable results. “Today, we can confidently say that our greatest achievements are not merely in numbers or projects. Our real accomplishment is the people who transform the impossible into reality daily. Across all our companies, we’ve witnessed significant progress in all four strategic development directions, complemented by clear long-term planning with 3-5 year strategies.”
The 2024 annual meeting was particularly notable for the awards ceremony, celebrating the achievements of the Group’s companies across three core values – Forward Thinking, Game-Changing, and Continuous Learning.
The event was organized in partnership with AxelMondrian Communication Company.
Galaxy Group of Companies, founded by Aram Khachatryan, Gurgen Khachatryan and Artyom Khachatryan, is an Armenian holding company that represents 15 companies in 3 countries. The company directs efforts and funds to the implementation of corporate social responsibility programs in Armenia for the development of thought leadership and intellectual capital in the fields of education, social development and art. In recent years alone, Galaxy Group of Companies has implemented 64 large-scale CSR projects, which directly benefited more than 10,000 people.