Արդեն 5-րդ տարին է, ինչ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը կազմակերպում է «Գալաքսի չեմպիոնների լիգա» ֆուտզալի առաջնություն ընկերությունների խմբում ընդգրկված թիմերի միջև: 2025-ին հայտագրված են Cofix, Megafood, Ucom, PAUL, Galaxy Group, Prepa, TI’ME, Yerevan Mall թիմերը:
Թեժ պայքարում արդեն երրորդ անգամ հաղթել է Ucom-ի թիմը և դարձել գավաթակիր: Երկրորդ հորիզոնականն է զբաղեցրել 2023 թվականի չեմպիոն Megafood-ի թիմը, երրորդ հորիզոնականը՝ TI’ME-ը :
Շնորհավորելով հաղթող թիմին` Ucom-ին, «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը նշել է.-«Եթե վերլուծենք մեր նախորդ 4 տարիների առաջնությունները, պետք է ամրագրենք, որ այն, դրանք ընկերական հավաքների ու սպորտային ժամանցի միջոց էր, այսօր մենք սրան սպասում ենք սրտի թրթիռներով ու հաջորդ գավաթակիրը դառնալու մեծ էնտուզիազմով: Ու հավատացնում եմ ձեզ, որ դիտարժանությամբ մեր խաղերը չեն զիջում պրոֆեսիոնալների խաղերին: Մենք հաճախ ասում ենք, որ «Գալաքսի»-ի մարդիկ հաջողում են և՛ կարիերայում, և՛ սպորտում:
Ինչպես ասում են լավագույնը, կամ ոչինչ: Եվ որպեսզի լավագույնն ապահովվենք մեր մարզիկներին, անցած տարի «Գալաքսի»-ի հիմնադիրներով` իմ եղբայրներ Գուրգենի և Արտյոմի հետ նախաձեռնեցիք «Գալաքսի»-ի չեմպիոնների լիգայի պատվավոր գավաթը:
Հաղթող թիմը ապրեցնում է ողջ «Գալաքսի»-ն մի ամբողջ տարի՝ մինչև հաջորդ մրցաշարը: «Գալաքսի»-ում ուրախանում են ընտանիքի անդամ-թիմի հաղթանակով, իսկ մրցանակային տեղեր չզբաղեցրած թիմերը մարզվում են՝ հաջորդ տարի հաղթելու նպատակադրությամբ»:
Մրցաշարի բացման արարողության ընթացքում իրենց ելույթներով հանդես են եկել Yerevan drums, Squad dance և սիրված Hayat Project խմբերը:
Մրցաշարի հարթակում 2024 թվականի հաղթող թիմը՝ Ucom-ը գավաթը փոխանցել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր ու գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանին: «Գալաքսի»-ի գավաթը հատուկ արտիստական աշխատանք է, որը պատրաստվել է քանդակագործ Թերզոյի կողմից «Գալաքսի»ի հիմնադիրներ Գուրգեն Խաչատրյանի, Արտյոմ Խաչատրյանի և Արամ Խաչատրյանի հատուկ պատվերով: Յուրաքանչյուր տարի գավաթը փոխանցվում է հաղթող թիմին`
խորհրդանշելով «Գալաքսի»-ի միասնության ուժը:
Մրցաշարի փակման արարողության ընթացքում պարգևատրվել են ամենաշատ սեյվեր կատարած լավագույն դարպասապահը՝ Արսեն Սամսոնյանը, և լավագույն ռմբարկուն՝ Նարեկ Վելիցյանը: Երկու մարզիկներն էլ ներկայացնում են Ucom-ի թիմը:
«Թե՛ սպորտում և թե՛ բիզնեսում հաջողության հասնելու համար անհրաժեշտ է լավ պատրաստված թիմ, որը ձևավորում է միասնություն: Չեմպիոնների լիգան դրա վառ դրսևումներից մեկն է: Այն ամենը, ինչ այս հինգ տարիների ընթացքում իրականացվել է, լինելու է շարունակական հանուն մեր համայնքի ամրապնդման, հանուն մրցակցության բարձրացման ու հանուն նոր բարձունքների գրավման թե սպորտում և թե բիզնեսում»,-շնորհավորելով 2025 թվականի «Գալաքսի Չեմպիոնների լիգայի» ֆուտզալի առաջնության հաղթող Ucom թիմին՝ նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, և կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը:
Մասնակից թիմերը վիճակահանությամբ բաժանվել են երկու խմբի և պայքարել շրջանաձև մրցակարգով: Ընկերությունների գլխավոր տնօրեններն ու ղեկավար կազմերը հաճախ իրենք էլ խաղում են առաջնագծում` որպես ցուցիչ այն հանգամանքի, որ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբում կարելի է հաջողել և՛ կարիերայում, և՛ սպորտում:
«Գալաքսի չեմպիոնների լիգան» անց է կացվում Գազպրոմ Արմենիայի միջազգային բարձր չափորոշիչներին համապատասխանող ուսումնասպորտային համալիրում: Մրցաշարը տևել է 7 oր, սակայն կազմակերպչական աշխատանքները սկսել են ուղիղ մեկ տարի առաջ: Իսկ ողջ մրցաշարը սպասարկել է Գալիկ Բալյանի և Րաֆֆի Ղազարյան մրցավարական կազմը:
Նշենք, որ «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգա մրցաշարի 2021-ի հաղթողն է եղել Ucom թիմը, 2022-ին և 2023-ին հաղթել է Megafood-ը, իսկ 2024-ին հաղթող թիմը կրկին Ucom-ն է: Մրցաշարի կազմակերպումն ու բրենդավորումն իրականացրել է «ԱքսելՄոնդրիան» ընկերությունը:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, հիմնադրված Գուրգեն Խաչատրյանի, Արտյոմ Խաչատրյանի և Արամ Խաչատրյանի կողմից, հայկական հոլդինգային ընկերություն է, որը ներկայացնում է 15 ընկերություն 3 երկրում։ «Գալաքսին» Հայաստանի ամենամեծ սոցիալական պատասխանատվության և համայնքի զարգացման նախագծեր իրականացնող ընկերությունն է, որի իրականացրած նախագծերի տարեկան ուղիղ շահառուների թիվը գերազանցում է մի քանի հազարը: «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը Հայաստանի լավագույն գործատուներից է` 3000-ը գերազանցող աշխատակիցներով:

This is the 5th year that Galaxy Group of Companies is organizing Galaxy Champions League futsal championship. The teams participating in 2025 are Cofix, Megafood, Ucom, PAUL, Galaxy Group, Prepa, TI’ME, and Yerevan Mall.
Ucom team won the challanging competition for the third time and became the cup winner. Last year’s champion –  Megafood took second place, and TI’ME came in third.
Congratulating the winning team – Ucom, Aram Khachatryan, co-founder and CEO of Galaxy Group of Companies, said: “If we look back at the past four years of the championship, we can say that it started as a friendly gathering and sports entertainment. Today, we look forward to it with a racing heart and excitement to become the next cup winner. And I can assure,  our matches are no less exciting than professional games. We often say that the people of Galaxy succeed both in their careers and in sports. As the saying goes, the best or nothing. And to offer the best to our athletes, last year, together with my brothers Gurgen and Artyom, co-founders of Galaxy, we initiatd the Galaxy Champions League Honorary Cup. At Galaxy, they celebrate the victory of the family team, while the teams that didn’t place this year are already training with the hope of winning next year.
During the opening ceremony of the tournament, the Yerevan drums, Squad dance, and the popular Hayat Project band performed.
At the tournament, the 2024 winning team – Ucom, presented the trophy to Aram Khachatryan, co-founder and CEO of the Galaxy Group of Companies. The Galaxy Trophy is a unique piece of art, crafted by sculptor Terzo at the special request of the Galaxy founders — Gurgen Khachatryan, Artyom Khachatryan, and Aram Khachatryan. Each year, the trophy is awarded to the winning team, symbolizing the strength and unity that define the Galaxy community.
During the tournament’s closing ceremony, Arsen Samsonyan, recognized as the best goalkeeper with the most saves, and Narek Velitsyan, the tournament’s top striker, were honored. Both athletes proudly represent Team Ucom.
To achieve success in both sports and business, you need a well-prepared team built on unity – the Champions League is a powerful expression of that,” said Artyom Khachatryan, co-founder and co-chairman of the Board of Directors of Galaxy Group of Companies, as he congratulated Team Ucom on winning Galaxy Champions League futsal championship 2025. “Everything we’ve implemented over the past five years will continue for the sake of strengthening our community, fostering healthy competition, and reaching new heights in both sports and business.
The participating teams were divided into two groups through a draw and competed in a round-robin format. Notably, the CEOs and the leadership often take to the field themselves, highlighting Galaxy Group’s belief that success can be achieved both in career and in sport.
Galaxy Champions League is held at the Gazprom Armenia sports and training complex, which meets international high standards. The tournament lasted for seven days, but the organizational activities began exactly a year in advance. The entire competition was officiated by the referee team led by Galik Balyan and Raffi Ghazaryan.
It should be noted that Ucom Team claimed Galaxy Champions League title in 2021 and again in 2024, while Megafood secured back-to-back victories in 2022 and 2023. The tournament was organized and branded by AxelMondrian.
Galaxy Group of Companies, founded by Aram Khachatryan, Gurgen Khachatryan, and Artyom Khachatryan, is an Armenian holding company that represents 15 companies across three countries.  The company places significant emphasis on implementing social responsibility programs in Armenia, the number of annual direct beneficiaries of which exceeds several thousand. “Galaxy” group of companies is one of the best employers in Armenia with more than 3000 employees.