Մի տուփ ջերմություն Արցախի երեխաներին «Գալաքսի» ընկերությունների խմբից
Հայությունն ապրում է մեր նորօրյա պատմության բարդագույն ժամանակաշրջաններից մեկը. մեզ՝ բոլորիս, մեծ ցավ է համակել: Սակայն մենք գիտակցում ենք, որ անկախ այդ ամենից, մեր մանուկները պետք է զգան ամանորի շունչն ու տոնական տրամադրությունը։
Ամանորին ընդառաջ՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը և «Վորլդ Վիժն Հայաստան» միջազգային բարեգործական կազմակերպությունը համախմբեցին իրենց ջանքերը բարության և հոգատարության գաղափարի շուրջ։ «Գաղտնի Ձմեռ պապ» համատեղ նախաձեռնության շրջանակներում Հայաստանում ապաստանած արցախցի ընտանիքների 300 երեխաներ այս տարի ստացան իրենց նվերները։
«2020 թվականի աշունը հավերժ կմնա մեր պատմության ամենաողբերգական էջերից մեկը։ Յուրաքանչյուր հայ այս օրերին սգում է հայրենազրկման և պատերազմում ընկած մեր քաջ հայորդիների կորստի ցավը։ Մենք իհարկե գիտակցում ենք, որ այս նախաձեռնությամբ հնարավոր չէ մեղմել այն ահռելի ցավն ու ողբերգությունը, որ այս օրերին ապրում են արցախցի ընտանիքները, և ցավոք սրտի, նաև երեխաները, սակայն այն միտքը, որ այս ծանրոցները կարող են թեկուզ թույլ ժպիտ պարգևել արցախցի մանուկներին, մեզ ստիպեց ոգեշնչվել և իրականացնել այս ծրագիրը», – ասաց «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի Հաղորդակցության ղեկավար Շուշան Հարությունյանը։
Յուրաքանչյուր երեխայի «մի տուփ ջերմություն» նվիրեցին «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կազմում հանդես եկող «Յուքոմի», «Մեգաֆուդի», «Երևան Մոլի», «Մեգաթոյզի», «Կինոպարկի», «Մեգասպորտի», «Թայմի», «Խրոնոգրաֆի», «Տերյան 5»-ի, «Սանտաֆեի», «Պահեստ33-ի» աշխատակիցները։
«Վորլդ Վիժն Հայաստան» միջազգային բարեգործական կազմակերպության ռեսուրսների հավաքագրման բաժնի ղեկավար Իզաբելլա Մանասարյանի խոսքով` արդեն չորրորդ անգամ անցկացվող «Գաղտնի Ձմեռ պապ» նախաձեռնությամբ կազմակերպությունն այս տարի աջակցում է Արցախից Հայաստան եկած, պատերազմական իրավիճակից տուժած, ինչպես նաև կարիքի մեջ հայտնված ընտանիքներին ու նրանց երեխաներին։
«Շատ շնորհակալ եմ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբին 300 երեխայի ամանորյա նվերներով այսքան ուրախացնելու համար: Ըստ մեր ուսումնասիրությունների` Արցախից Հայաստան ժամանած ընտանիքներում ամանորյա նվերներ գնելն այս օրերին հետին պլան է մղվել հոգսաշատ առօրյայի պատճառով», – ասաց Մանասարյանը:

Armenians are going through one of the toughest periods of our modern history—all of us still in great and mourning. However, we realize that regardless of the circumstances, our children must feel the festive mood of the New Year and holiday season.
Ahead of the New Year holidays, Galaxy Group of Companies along with World Vision Armenia international charity organization united their efforts around the idea of kindness and care. Within the framework of the “Secret Santa” joint initiative, this year 300 children from Artsakh families, who took refuge in Armenia, received their gifts.
“The autumn of 2020 will forever remain one of the most tragic pages in our history. Every Armenian mourns the loss of our brave Armenian soldiers in the war and the tragic outcome the war had on our nation. Of course, we realize that with this initiative it is impossible to alleviate the enormous pain and tragedy the families of Artsakh—and, unfortunately, the children too—are experiencing these days, but the mere idea that these gifts can give even the faintest of smiles to the children of Artsakh inspired us to move forward with this project,” said Shushan Harutyunyan, Chief Communications Officer of Galaxy Group of Companies.
Each child received a present, called a “Box of Warmth”, from the employees of Ucom, Megafood, Yerevan Mall, Megatoys, KinoPark, Megasport, Time, Chronograph, Teryan 5, Santafe and Pahest33—all part of Galaxy Group of Companies.
According to Isabella Manasaryan, who is the Head of Resource Collection at World Vision Armenia, this year the organization, which is holding the “Secret Santa” initiative for the fourth time, is supporting the families and their children in need who came to Armenia from Artsakh.
“We are very thankful to Galaxy Group of Companies for bringing 300 children happiness with their Christmas presents. According to our observations, the purchase of Christmas presents in families who came to Armenia from Artsakh has been pushed back in terms of priority these days due to other concerns,” said Manasaryan.