«Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգա ֆուտզալի 2-րդ մրցաշարը մեկնարկել է
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կողմից կազմակերպվող ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգա մրցաշարը արդեն ավանդույթ է դառնում։ Այս տարի մասնակցում են Խմբի կազմում հանդես եկող ընկերությունների 8 թիմեր՝ իրենց 79 մասնակիցներով:
Այս տարի մրցաշարում ուժերն են փորձելու «MegaFood», «TI’ME Armenia», «TI’ME Georgia», «Yerevan Mall», «SantaFe», «Ucom», «Ucom Glory» եւ «Galaxy» թիմերը:
Mediamax Sport-ը ներկա է եղել մրցաշարի բացմանն ու զրուցել կազմակերպիչների եւ թիմերի ներկայացուցիչների հետ:
Վահան Դիլանյան («Գալաքսի» ընկերությունների խմբի Հաղորդակցության տնօրեն)
«Երկրորդ տարին է, որ անցկացնում ենք ֆուտզալի մրցաշար՝ նախաձեռնված «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիրների կողմից։ Մասնակցում են «Գալաքսիի» կազմում հանդես եկող ընկերություննները։
Ի դեպ, այս տարի մրցաշարը, կարելի է ասել, ստացել է միջազգային «արձագանք». մասնակցում է նաեւ TI’ME Վրաստանի թիմը. հուսով ենք, որ հաջորդ տարի կմասնակցի նաեւ Բելառուսի թիմը»։
Ազատ Պետրոսյան («Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգա ֆուտզալի 2022 ծրագրի ղեկավար)
«Մեր ֆուտբոլիստները մարզվել են անհատական ծրագրով՝ ելնելով ժամանակի սղությունից, բայց խորհրդակցելով մարզիչների հետ: Այս մրցաշարն իրականում եւս մեկ աշխատանք է՝ մեր բուն աշխատանքին զուգահեռ՝ պարզապես մեկ այլ հարթության մեջ. այն նույնպես պահանջում է ջանք, եռանդ, նպատակ, աշխատասիրություն նվիրվածություն եւ թիմային ոգի»:
Թիմերի ավագները բարձր են գնահատում առողջ ապրելակերպին ուղղված ցանկացած նախաձեռնություն՝ կարեւորելով նմանատիպ միջոցառումների անցկացումը՝ «Գալաքսիի» խմբի ներսում։
Գաբրիել Ավետիսյան («Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգա ֆուտզալի 2022 մրցաշարի կազմկոմիտեի ղեկավար, «Galaxy» թիմի ավագ)
Առողջությունից ու սպորտային պայքարից բացի, «Գալաքսիի» կազմակերպած այս մրցաշարը հնարավորություն է տալիս շփվել կոլեկտիվի անդամների հետ, որոնց հետ աշխատում ես, բայց լավ չես ճանաչում:
Լավ մթնոլորտը նպաստում է մտերմացմանն ու հետագայում օգնում արդեն աշխատանքի ընթացքում:
Անցած տարի դուրս եկանք եզրափակիչ, բայց պարտություն կրեցինք: Մենք այն ժամանակ մարզիչ չունեինք ու որոշեցինք, որ պետք է պրոֆեսիոնալ մարզչի հետ աշխատենք: Մարզումներ ենք անցկացրել, ֆիզիկապես ավելի ամրացել ու մարզչի առաջարկած ծրագրով ենք առաջ շարժվում:
Առաջին խաղերն արդեն կայացել են, հետեւել եմ մրցակիցներին ու կարող եմ ասել, որ մեր շանսերը մեծ են: Չնայած դեռ սկիզբն է ու լարվածություն կա, մի քանի խաղ հետո արդեն թիմերն ավելի կբացվեն:
Արտյոմ Խլղաթյան (Ucom թիմի ավագ)
Մենք մրցաշարի գործող չեմպիոնն ենք: Այս տիտղոսն անցած տարի նվաճեցինք, քանի որ իրար լավ ճանաչում ենք, թիմային ենք գործում: Հույս ունենք, որ կկարողանանք կրկնակի չեմպիոն դառնալ:
Թիմի կազմում չորս հոգու փոփոխություն է եղել: Միասին մարզվում ենք, շաբաթը մեկ անգամ պարտադիր հավաքվում ենք ու խաղում: Այնպես որ, լավ մարզավիճակով ենք մոտեցել մրցաշարին:
Բոլորս էլ ժամանակին ֆուտբոլ ենք խաղացել, տղաներից մեկը մինչեւ այսօր էլ պրոֆեսիոնալ պարապում է:
Նման մրցաշարերը համախմբում են, պայքարելու ոգին է ավելանում: Բացի այդ էլ նստակյաց աշխատանքից հետո սպորտը շատ է օգնում:
Էդգար Մելքոնյան («MegaFood»-ի ավագ)
Հաճելի է այս մրցաշարին մասնակցել, 2-րդ տարին ենք խաղալու ու շատ լավ ենք տրամադրված: 2-3 ամիս աշխատանքին զուգահեռ մարզվել ենք, լավ պատրաստված ենք, մնացածը մրցաշարը ցույց կտա: Բոլորին հաջողություն եմ մաղթում, թող հաղթի ուժեղագույնը, մենք էլ տրամադրված ենք 1-ին տեղը գրավել:
Նախորդ տարի շատ լավ տպավորություններ ենք ստացել, հիմա փորձել ենք մեր սխալներն ուղղել ու ավելի լավ կազմով մասնակցել: Կցանկանամ, որ նման սպորտային մրցաշարեր հաճախակի լինեն:
Սպորտն իմ կյանքում առաջնային դեր ունի, ես ֆուտբոլ եմ խաղացել «Բանանց» ակումբում, բայց բանակից վերադառնալուց հետո չեմ շարունակել մարզվել:
Էդգար Մելքոնյան
Արթուր Ալմասյան («TI’ME Armenia» թիմի ավագ)
Իրականում շատ կարեւոր միջոցառում է: 2021-ի եզրափակիչ սուլիչից հետո այս մեկին էինք սպասում, որովհետեւ 10-12 օրով բոլորիս կտրում է ամենօրյա հոգսերից ու ընկղմվում ենք լարված պայքարի եւ հետաքրքիր ժամանցի մեջ:
Նախորդ տարի մի քիչ անպատրաստ էինք, խմբային փուլից դուրս չեկանք, բայց վստահ եմ, որ հիմա ավելի լավ հանդես կգանք: Հետեւություններ արել ենք, համալրվել ենք հմուտ խաղացողներով: Վստահ ենք, որ մեր պարապմունքները լավ արդյունք են տալու:
Արթուր Ալմասյան
Տիգրան Սողոմոնյան («SantaFe»-ի ավագ)
«SantaFe»-ն նախորդ տարի եւս մասնակցել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կազմակերպած մրցաշարին, սակայն ես առաջին անգամ եմ հանդես գալիս: Կազմում ընդգրկել ենք ավելի սպորտային աշխատակիցների: Բոլորս էլ շատ մարտական ենք տրամադրված: Նպատակը հաղթանակն է, ուրիշ բան մենք նույնիսկ չենք էլ քննարկում:
Նմանատիպ միջոցառումները դրական ու հաճելի էներգիա են տալիս, ոգեւորում են, թիմի անդամների միջեւ կապերն ավելի են ամրապնդվում: Բացի այդ, ծանոթանում կամ ավելի ենք մտերմանում այլ կազմակերպությունների աշխատակիցների հետ:
Տիգրան Սողոմոնյանը
Հայկ Մանուկյան («Yerevan Mall»-ի թիմի ավագ)
«Yerevan Mall»-ը ներառում է նաեւ «ԿինոՊարկը» եւ «Նավապետ Քիդ գանձերի կղզի» մանկական խաղահրապարակը, դրա համար էլ թիմում ընդգրկված են այս երեք կազմակերպությունների աշխատակազմի անդամներ:
Ամբողջ տարվա ընթացքում փորձում ենք պահպանել սպորտային առույգությունը եւ ժամանակ առ ժամանակ մարզվում ենք: Ունենք խաղացողներ, ովքեր տարբեր սպորտաձեւերով են զբաղվել, հաշվի ենք առել բոլորի խաղային ունակությունները: Թիմի հիմնական կորիզը մնացել է եւ արդեն ավելի փորձառու է, լավ գիտենք մրցակիցներին:
Սպորտային միջոցառումները խորհրդանշական են, հիմքում ավելի շատ ընկերությունն է, քան հաղթանակը: Չնայած սրան, մեր տրամադրվածությունը հաղթական է, հույս ունենք լավ խաղ ցուցադրել ու փորձել գրավել առաջին տեղը:
Հայկ Մանուկյանը
Վահագն Հարոյան («Ucom Glory»-ի ավագ)
Մեր նպատակն այս մրցաշարում, իհարկե, ամենաբարձրն է, այլապես չէինք մասնակցի:
Մի քիչ կադրային խնդիրներ ունեինք, վնասվածքով խաղացողներ կան, բայց կարողացանք առաջին խաղում հաղթել: Հույս ունենք, որ կշարունակենք նույն կերպ խաղալ, մեկ հաղթանակն էլ արդեն բավական է խմբից դուրս գալու համար:
Թիմերից մեծ մասին ճանաչում եմ, բայց նոր ծանոթություններ կհաստատենք, հներն էլ կամրապնդենք: Բացի այդ, սպորտով զբաղվելը միշտ դրական է անդրադառնում առողջության վրա:
Գիորգի Գիունաշվիլի («TI’ME Georgia» թիմի ավագ)
Մեր թիմը Հայաստան է ժամանել Թբիլիսիից: «Գալաքսիի» կազմակերպած մրցաշարին առաջին անգամն ենք մասնակցում, չնայած ես մոտ 5 տարի առաջ գործնական նպատակով եղել եմ Երեւանում:
Թիմում բոլորս էլ աշխատում ենք «TI’ME» Վրաստանում, միասին մարզվում ենք ավելի քան երեք ամիս: Երբ որոշեցինք մասնակցել այս մրցաշարին, հավաքվեցինք ու սկսեցինք մարզումներ անցկացնել:
Շատ ենք աշխատել, պարապել, որպեսզի լավ մարզավիճակ ձեռք բերենք ու կարողանանք հաղթել: Տեսնենք, թե ինչպես կընթանա, արդեն խաղերի ժամանակ կճանաչենք մրցակիցների որակները: Բայց, բնականաբար, մեր թիմն այստեղ է եկել հաղթելու համար:
Գիորգի Գիունաշվիլի
«Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգա ֆուտզալի մասնակից թիմերը բաժանվել են երկու խմբի եւ պայքարելու են շրջանաձեւ մրցակարգով: Խմբերում առաջին երկու տեղերը զբաղեցրածները մրցելու են ոսկե, արծաթե եւ բրոնզե մեդալների ու հաղթողի կոչման համար, այդ խաղերը նախատեսված են հունիսի 17-ին:

The 2nd futsal tournament of Galaxy Champions League kicks off
The futsal tournament organized by Galaxy Group of Companies is already becoming a tradition. This year, 8 teams of the companies that are part of Group participate in it. 79 competitors from MegaFood, TI’ME Armenia, TI’ME Georgia, Yerevan Mall, SantaFe, Ucom, Ucom Glory and Galaxy try out for this tournament.
Mediamax Sport attended the opening of the event and spoke with the organizers and representatives of the teams.
Vahan Dilanyan (Chief Communications Officer at Galaxy Group of Companies)
For the second year in a row we are conducting the futsal tournament initiated by the co-founders of Galaxy Group of Companies. Companies making part of Galaxy Group are participating in it.
By the way, this year the tournament, we can say, received an international “response” with the participation of the team from TI’ME Georgia. We hope to also be joined by the Belarusian team next year.
Vahan Dilanyan
Azat Petrosyan (Project Manager of the futsal tournament of Galaxy Champions League 2022)
Our players trained with an individual program due to lack of time, but they were consulting with the coaches. This tournament is in fact other work, in parallel with our main one, just in another dimension. It also requires effort, energy, goal, diligence, dedication and team spirit.
The captains of the teams appreciate any initiative aimed at promoting healthy lifestyle, attaching great importance to conduction of such events within Galaxy Group.
Gabriel Avetisyan (Head of the organizational committee of futsal tournament of Galaxy Champions League 2022, captain of Galaxy team)
Apart from being a sports struggle, this tournament, organized by Galaxy, gives an opportunity to interact with the employees you work with but do not know well.
A good atmosphere promotes closeness and helps later in the work.
We reached the final last year, but lost. We did not have a coach at the time, but now we decided to work with a professional one. We have trained, we have become stronger physically and are moving forward with the program suggested by the coach.
The first games have already taken place. I have followed the rivals, and I can say that our chances are great. Although it is still the beginning and there is some tension, after a few games the teams will open more.
Artyom Khlghatyan (captain of Ucom team)
We are the acting champion of the tournament. We won this title last year due to knowing each other well and working as a team. We hope to become a double champion.
Four people have been replaced in the team. We train together, gather once a week and play. Therefore, we have come to the tournament in good shape.
We all used to play football, one of the boys is still training professionally.
Such tournaments unite, promote the growth of the fighting spirit. In addition, sport helps a lot after a sedentary job.
Edgar Melkonyan (captain of MegaFood team)
It is a pleasure to participate in this tournament. We will play for the second year and we are in a very good mood. We trained for 2-3 months in parallel with the work, we are well prepared, the rest will be seen during the tournament. I wish good luck to everyone. Let the strongest win, and we are determined to win first place.
We got very good impressions last year, now we have tried to correct our mistakes and participate with a better team. I would like such sports tournaments to be held frequently.
Sport plays a key role in my life, I played football in Banants but stopped training after returning from the army.
Edgar Melkonyan
Artur Almasyan (captain of TI’ME Armenia team)
In fact, it is a very important event. We were looking forward to this one since the final whistle of 2021, because it cuts us all off from everyday worries for 10-12 days, and we immerse in intense struggle and interesting entertainment.
Last year we were a bit unprepared, we did not pass the group stage, but I am sure that we will perform better now. We have drawn conclusions, we have engaged skilled players. We are convinced that our training will give good results.
Artur Almasyan
Tigran Soghomonyan (captain of SantaFe team)
Last year SantaFe participated in the tournament organized by Galaxy Group of Companies, but this is the first time I play. This time we have included more athletic members in the team. We all have the fighting spirit. Our goal is to win, we do not even discuss any other option.
Such events give positive and pleasant energy, inspire, strengthen the ties between the team members. Besides, we get to know or make friends with the employees of other organizations.
Tigran Soghomonyan
Hayk Manukyan (captain of Yerevan Mall team)
Yerevan Mall also includes KinoPark and Captain Kid’s Treasure Island for children, therefore the team includes members from these three organizations as well.
We try to stay fit throughout the year and train from time to time. We have players who did different sports, we considered the abilities of each member. The core of the team has remained and it is already more experienced, we know the rivals well.
Sporting events are symbolic, they are based more on friendship than on victory. Despite this, we are in victorious mood, we hope to show a good performance and try to take the first place.
Hayk Manukyan
Vahagn Haroyan (captain of Ucom Glory team)
Our goal in this tournament is, of course, the highest, otherwise we would not have participated.
We had some staff problems, we had injured players, but we managed to win the first game. We hope that we will keep on playing in the same way. One victory is enough for us to qualify from the group stage.
I know most of the teams, but we will make new acquaintances and strengthen the old ones. Besides, doing sports is always good for health.
Giorgi Giunashvili (captain of TI’ME Georgia)
Our team arrived in Armenia from Tbilisi. We are participating in the tournament organized by Galaxy for the first time. About five years ago I was in Yerevan for business purposes.
All members of our team work in TI’ME Georgia. We trained together for over three months. When we decided to take part in this tournament, we got together and started training.
We worked hard, trained to get in a good shape to be able to win. We’ll see how it goes. We will see the qualities of the rivals during the games. But, naturally, our team has come here to win.
Giorgi Giunashvili
The teams participating in the futsal tournament of Galaxy Champions League are divided into two groups and will compete in a round robin format. The first two places in the groups will compete for gold, silver and bronze medals and the title of the winner, those games are scheduled for June 17.