UCOM-Ը ՃԻՇՏ ԺԱՄԱՆԱԿԻՆ ԿՎՃԱՐԻ ԴՈԼԱՐԱՅԻՆ ԵՎ ԴՐԱՄԱՅԻՆ ՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐԻ ԱՐԺԵԿՏՐՈՆՆԵՐ
Ucom ընկերությունը կվճարի Ucom կորպորատիվ պարտատոմսերի արժեկտրոնները ճիշտ ժամանակին՝ մայիսի 16-ին։ Այդ պարտատոմսերը Ucom-ի առաջին թողարկումն են՝ 2019 թվականին գրանցված ծրագրային ազդագրի շրջանակներում։ Ucom ընկերությունն «Արմենբրոկ» ներդրումային ընկերության օժանդակությամբ 2019թ․ մայիսին տեղաբաշխել է 11% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դրամային և 7,5% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դոլարային պարտատոմսեր։ Նշյալ պարտատոմսերը թույլատրվել են առևտրի AMX Հայաստանի ֆոնդային բորսայում։
«Ucom ընկերությունը շարունակական ջանքեր է գործադրում առօրյա աշխատանքը բնականոն ռեժիմ վերադարձնելու, գործընկերների, ներդրողների, աշխատակիցների և բաժանորդների նկատմամբ բոլոր պարտավորությունները կատարելու համար», – նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի մարման ժամկետը 36 ամիս է, արժեկտրոնների վճարման հաճախականությունը եռամսյակային է։
Հավելենք, որ պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից և հասանելի է հղումով։
Հայաստանում Ռուսաստանի առևտրային ներկայացուցիչ Աննա Դոնչենկոն հանդիպում է ունեցել «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի ղեկավար կազմի հետ
25 Ապրիլի, 2024
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հանդիպել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանին

Ucom to pay coupons of USD and AMD bonds on time
Ucom will pay the coupons of Ucom corporate bonds on time, specifically on May 16, 2020. These bonds are the first ones by Ucom, issued within the framework of the public offer registered in 2019. In May, 2019 Ucom with the support of “Armenbrok” investment company placed AMD bonds with an annual coupon yield of 11% and USD bonds with an annual coupon yield of 7.5%. The first corporate bonds of Ucom were allowed to trade on AMX Armenia stock exchange.
“Ucom makes continuous efforts to return to normal operations mode and fulfill all obligations towards our partners, investors, employees and customers,” said Ara Sergei Khachatryan, Director General at Ucom.
Let us remind, that the maturity period of nominal coupon bonds is 36 months, the frequency of coupon repayment is quarterly.
It should be added that the announcement of the bonds’ public offer was registered with the Central Bank of the RA and is available via link