Մեկնարկել է ֆուտզալի «Գալաքսի չեմպիոնների լիգա 2023» մրցաշարը
Հուլիսի 3-ին տրվել է ֆուտզալի  «Գալաքսի Չեմպիոնների լիգա 2023» մրցաշարի մեկնարկը, որը «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը կազմակերպում է արդեն երրորդ անգամ:
Մրցաշարին այս  տարի մասնակցում են Խմբի կազմում հանդես եկող ընկերությունների  8  թիմեր՝  80 մասնակիցներով:   Մոտ երկու շաբաթ տևող  խաղերին մասնակցության  հայտ են ներկայացրել  «Galaxy», «Megafood», «Paul», «Santafe», «TI’ME», «Ucom», «Ucom Glory», «Yerevan Mall» թիմերը։
Սպասված մրցաշարն այս տարի տեղի  է ունենում  «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ «Ուսումնա-սպորտային համալիրի» մարզադահլիճում՝  խոստանալով դառնալ թիմային աշխատանքի և մարզական պատրաստվածության յուրօրինակ  ցուցադրություն:
«Վստահ եմ, որ այս  մրցաշարը լինելու է թիմային ոգու, արդար խաղի ու առողջ մրցակցության օրինակ, ինչը դրսևորվում է  մեր ամենօրյա աշխատանքում, երբ յուրաքանչյուր ոք  իր ներդրումն է  ունենում «Գալաքսիի» նախագծերի իրագործման և մարդկանց կյանքի որակի բարելավման համար»,-ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
«Չեմպիոնների լիգա»-ն  ոչ միայն հնարավորություն է տալիս «Գալաքսի» խմբի աշխատակիցներին ցուցադրել իրենց մարզական ունակությունները, այլև  ամրապնդում է   ընկերությունների միջև միասնության ու համերաշխության  զգացումը։
Նախապատրաստական փուլից սկսած մարզական տրամադրությունն ու մրցակցությունը վարակել են թե  խաղացողներին, թե մյուս աշխատակիցներին, որոնք խաղերին կհետևեն  ակտիվ հանդիսատեսի կարգավիճակով։
2021թ-ին «Գալաքսի Չեմպիոնների լիգա»-ի  գավաթակիր  է  դարձել  «Ucоm1», իսկ 2022թ․-ին՝ «Megafood» թիմը։
Նման միջոցառումներ կազմակերպելով՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը վերահաստատում է  կենսունակ կորպորատիվ մշակույթի ստեղծմանն ուղղված իր ջանքերն ու  նվիրվածությունը։
«Գալաքսի ընկերությունների խումբն իր երախտագիտությունն է հայտնում բոլոր թիմերին, խաղացողներին և աջակիցներին, ովքեր իրենց ներդրումն են ունենում «Չեմպիոնների լիգա մրցաշարի»  կազմակերպման գործում:  Նրանց ոգևորությունն ու մարզական տրամադրվածությունը վճռորոշ նշանակություն ունեն ֆուտզալի մրցաշարը ավանդական դարձնելու գործում։
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, հիմնադրված Արամ Խաչատրյանի, Գուրգեն Խաչատրյանի և Արտյոմ Խաչատրյանի կողմից, հայկական հոլդինգային ընկերություն է, որը ներկայացնում է 15 ընկերություն 3 երկրում։ Ընկերության շրջանառության զգալի մասն ուղղվում է Հայաստանում սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի իրականացմանը կրթության, սոցիալական զարգացման և արվեստի ոլորտներում Հայաստանում մտքի առաջնորդության և մտավոր կապիտալի զարգացման համար։

“Galaxy Champions League 2023” futsal tournament, organized by the Galaxy Group of Companies for the third time, was launched on July 3rd.
This year, eight teams representing companies within the Group, with a total of 80 participants, are taking part in the tournament. The teams “Galaxy”, “Megafood”, “TI’ME”, “Yerevan Mall”, “Paul”, “Santafe”, “Ucom”, and “Ucom Glory” have applied to participate in the games, which will span approximately two weeks.
The expected tournament is taking place this year in the “Educational-Sports Complex” Enterprise of “Gazprom Armenia”, promising to be a unique showcase of remarkable teamwork and athletic prowess.
“I am confident that this tournament will exemplify team spirit, fair play, and healthy competition, just as it is reflected in our daily work, where everyone contributes to the realization of Galaxy projects and the improvement of people’s lives,” stated Aram Khachatryan, Co-Founder and CEO of Galaxy Group of Companies.
The “Champions League” not only gives the employees of Galaxy Group an opportunity to demonstrate their sports abilities but also strengthens the sense of unity and solidarity between the companies.
Since the preparatory stage, a sports atmosphere and competitive spirit have not only infected the players but also spread to other employees, who will eagerly follow the games as enthusiastic spectators.
In 2021, “Ucom1” emerged as the champion of “Galaxy Champions League”, and in 2022, it was the “Megafood” team.
By organizing such events, Galaxy Group of Companies reaffirms its efforts and commitment to cultivating a vibrant corporate culture.
Galaxy Group of Companies extends its gratitude to all the teams, players, and supporters who contribute to the organization of the Champions League tournament. Their enthusiasm and sportsmanship are crucial in establishing this futsal tournament as a tradition.
*** Galaxy Group of Companies founded by Aram Khachatryan, Gurgen Khachatryan and Artyom Khachatryan is an Armenian holding company which represents 15 companies in 3 countries. A large part of the company’s turnover is aimed at implementation of social responsibility programs in Armenia, in the fields of education, social development and arts for the development of Armenia.