Գալաքսին հյուրընկալել էր «Խթանելով ձեռնարկատիրությունը երիտասարդների համար» ծրագրի մասնակիցներին
Օրեր առաջ հյուրընկալել էինք Copernicus Berlin-ի և European Commission-ի կողմից կազմակերպված «Խթանելով ձեռնարկատիրությունը երիտասարդների համար» խորագրով փորձի փոխանակման ծրագրի մասնակիցներին՝ շուրջ 40 երիտասարդներ 8 երկրներից:
Yerevan Mall-ի Բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Շուշան Ավագիմյանը շրջայցի ընթացքում ներկայացրեց ընկերության ստեղծման պատմությունը, շուկայում մրցակցային առավելությունները, ինչպես նաև մարքեթինգային ու սպասարկման ոլորտների առանձնահատկությունները։
Այնուհետև «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի Ռազմավարության և ինովացիայի գծով տնօրեն Էդգար Կարապետյանը կիսվեց բիզնես հայեցակարգերի ստեղծման և բիզնեսում արդյունավետ որոշումների կայացման մասին գաղափարներով և իր փորձով։

Galaxy hosted the participants of the “Empowering Entrepreneurship for YOU-th”
We were happy to host the participants of the “Empowering Entrepreneurship for YOU-th” European Youth Exchange organized by Copernicus Berlin in cooperation with the European Commission – about 40 participants from 8 countries.
During the tour, Shushan Avagimyan, Director of Business Development of Yerevan Mall, presented the history of the company, the competitive advantages in the market, as well as the peculiarities of the marketing and service industries.
Then Edgar Karapetyan, Director of Strategy and Innovation of Galaxy Group of Companies, shared his insight and experience on creating business plans and effective decision-making in business.