Ճգնաժամի առաջին եռամսյակը առանց աշխատատեղերի կրճատումների
Այսօր համաշխարհային տնտեսությունը պանդեմիայով պայմանավորված ծանրագույն փորձությունով է անցնում։ Իրավիճակը քայքայիչ է հատկապես վաճառքի և սպասարկման ոլորտի համար, որից անմասն չենք նաև մենք ու «Գալաքսիի» կազմում հանդես եկող ընկերություններն արդեն իսկ զգալի կորուստներ ունեն։ Ի հավելումն, կորոնավիրուսով պայմանավորված տնտեսական ճգնաժամի, «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը ոչ իրավաչափ գործընթացների միջով է անցնում, փորձեր են կատարվում ընկերությունների խմբի ամբողջականությունը խաթարել, անօրինական հետապնդման են ենթարկում ընկերության հիմնադիրներին՝ բիզնեսի կայունության երաշխավորներին, ինչը, անխոս, շատերիդ մոտ կրկնակի անհանգստության պատճառ է դարձել։
Այս ուղերձը չի կարող փարատել ձեր բոլոր անհանգստությունները։ Սակայն եռամսյակի ամփոփումը և արդեն իսկ արձանագրված փաստական արդյունքները կփոխանցեն ձեզ մեր վստահությունն ու ամրությունը՝ հաղթահարելու «Գալաքսիի» երբևէ ամենադժվար ճգնաժամը պատվով ու թիմի ամբողջականությամբ։ Այդ առումով, կարևոր ենք համարում ընդգծել.
1. Պանդեմիայով պայմանավորված տնտեսվարողների գործունեության սահմանափակումների առաջին եռամսյակը (մարտի 15-հունիսի 15) ամփոփում ենք առանց թիմերի ամբողջականության վնասման։ Մեր կամային որոշումն էր անել անգամ անհնարինը, որ ընկերությունների խմբի ոչ մի աշխատակից, ով իրավիճակով պայմանավորված հարկադիր պարապուրդի է մատնված, դուրս չմնա համակարգից և այն ապահովելու համար հատկացրել ենք ընդհանուր առմամբ մոտ 200,000,000 ՀՀ դրամ լրացուցիչ միջոց աշխատավարձային ֆոնդի համար։
2. Պանդեմիայով և «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի նկատմամբ իրականացվող ոչ իրավաչափ գործողություններով պայմանավորված մենք ստիպված ենք եղել դադարեցնել ու կրճատել բոլոր զարգացման ծախսերը՝ ճգնաժամին դիմակայելու համար։ Սա, անխոս, ծանր, բայց անհրաժեշտ որոշում էր։
3. Ի հեճուկս հանգամանքների, մենք շարունակել ենք մեր ջանքերը ներդնել՝ ապրանքների ու ծառայությունների միջոցով օգնել մեր պետությանը՝ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրեր իրականացնելով հատուկ կարիքներ ունեցող մեր շահառուների և նրանց ընտանիքների համար, բնականաբար առանց գովազդման։ Սա մեր պարտքն ու պատասխանատվությունն է մեր երկրի ու ժողովրդի առաջ, ուստի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի դադարեցում չի նախատեսվում անկախ ամեն ինչից։
Սիրելի թիմակիցներ, այսօր մենք անցնում ենք փորձություններով լի ժամանակներով, և շարունակելու ենք դժվար որոշումների առաջ կանգնել։ Կարևոր է, որ հիշեք՝ նախևառաջ մարդը, հետո բիզնեսը. մեր բոլոր որոշումները բխելու են թիմի շահերից և երկրի բարօրությունից։ Ողջամտություն ու առողջություն բոլորիս։

The first quarter of the crisis without job cuts
Today, the global economy is going through a severe test due to the pandemic. The situation is especially devastating for the sales and service sectors, which we and the companies operating as a part of Galaxy Group have already suffered significant losses from. In addition to the economic crisis caused by the coronavirus, Galaxy Group of Companies is going through illegal processes, wherein attempts are being made to undermine the integrity of the group of companies and the founders of the company—the guarantors of business stability—are being persecuted, which, understandably, might create additional room for worry for most of you.
This message cannot alleviate all your worries. However, the summary of the quarter and the already recorded factual results will convey to you our confidence and strength to overcome the most difficult crisis of Galaxy Group to date with honor and the completeness of the team. In that sense, we consider it important to emphasize.
1. We summarize the first quarter of the crisis, where restrictions were placed on the activities of economic entities due to the pandemic, (March 15-June 15) without damaging the completeness of the teams. It was our voluntary decision to go through great lengths in order to ensure that no employee of the group of companies would be left out of the system and we provided a total of about 200,000,000 AMD for the salary fund.
2. Due to the pandemic and illegal actions taken against Galaxy Group of Companies, we had to temporarily stop and reduce all development costs to withstand the crisis. This was, of course, a difficult but necessary decision.
3. Despite the circumstances, we have continued our efforts to help our state through goods and services by implementing social responsibility programs for our beneficiaries with special needs and their families—of course without advertising. This is our duty and responsibility towards our country and our people, so the cessation of social responsibility programs is not planned regardless of anything.
Dear teammates, today we are going through times full of trials and tribulations, and we will continue to face difficult decisions. It is important to remember: first the human, then the business. All of our decisions will be in the interests of the team and the welfare of the country. Common sense and health to all of us.
“Galaxy Champions League 2024” winner is known
The annual futsal tournament "Galaxy Champions League 2024" has concluded, featuring 8 teams from the companies within Galaxy Group of Companies. In a thrilling final, Ucom and Galaxy teams battled re ...
July 04, 2024
Futsal tournament Galaxy Champions League 2024 kicks off
Galaxy Champions League 2024 futsal championship commenced with march from the participating teams, applause, and enthusiastic support from the fans. This corporate tournament features teams from Gala ...