«Գալաքսի» ընկերությունների մեծ ընտանիքը հայտնվել է ֆրանսիական «Նուվել դ’Աղմենի» պարբերականի ուշադրության կենտրոնում: Լրատվամիջոցը զրուցել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Արտյոմ Խաչատրյանի հետ, հրապարակել ծավալուն հոդված՝ ««Գալաքսի» ընկերությունների խումբ. Ընտրելով գերազանցությունը» վերնագրով: Ներկայացնում ենք հատվածներ հրապարակումից, որը հոդվածագիրը որակել է հայացք՝ 1999թ-ին հիմնադրված ընտանեկան բիզնեսի պատմությանը, որը վերածվեց իսկական հաջողության:
«Մենք շատ հպարտ ենք, որ Հայաստանի տնտեսության 100 հիմնասյուներից մեկն ենք,- զրույցում ասել է Արտյոմ Խաչատրյանը՝ ավելացնելով,-Խմբում միջին աշխատավարձը գրեթե երկու անգամ գերազանցում է հանրապետությունում միջին անվանական աշխատավարձը, ինչը նշանակում է՝ մենք կարող ենք աշխատանքի ընդունել և պահել լավագույն կադրերին»:
Ըստ պարբերականի` «Գալաքսի» ընկերությունների խումբն ապահովում է նախագծերի ամբողջական կառավարումը՝ գաղափարից մինչև դրա իրագործումը: Գործունեություն սկսելուց առաջ ղեկավար թիմը հավաքվում է՝ բացահայտելու նախագծի մրցակցային առավելությունները, և միայն դրանից հետո է կայացվում այն իրականացնելու կամ մերժելու որոշումը: Հիմնական հարցապնդումը հետևյալն է՝ ինչո՞ւ սկսել գործունեություն, եթե այն սպառողների կյանքում չի բերի փոփոխությունների: Այս ռազմավարությունը կարծես տալիս է իր պտուղները, քանի որ, ի վերջո, նախագծերը հաջողված են։
Պարբերականը գրում է, որ Ֆրանսիական լեգենդար Paul ապրանքանիշը Հայաստան մտավ «Գալաքսի» խմբի շնորհիվ 2022 թվականին: Այս նախագիծը կյանքի կոչելու համար խումբը ցուցաբերեց առանձնահատուկ մոտեցում։ Ամբողջ գործընթացը` բանակցությունների սկզբից մինչև առաջին սրահի բացումը, տևեց հինգ տարի:
«Paul-ը շատ կարևոր նախագիծ է մեզ համար, քանի որ այն խորհրդանշում է սերն ու վստահությունը, որը կա Ֆրանսիայի և Հայաստանի միջև: Բացի այդ, այն կապված է հացի հետ, որը հայկական մշակույթի կարևորագույն բաղադրիչներից է»,- ասել է Արտյոմ Խաչատրյանը:
Առաջիկայում «Գալաքսի» խմբի շնորհիվ ֆրանսիական այլ ապրանքանիշեր ևս կհաստատվեն Հայաստանում և հարևան երկրներում։ Փաստորեն, խումբն ավելի ու ավելի է դիրքավորվում որպես ֆրանսիական և միջազգային տնտեսական ներկայության վեկտոր ոչ միայն Հայաստանում, այլև տարածաշրջանում,-եզրակացրել է պարբերականը:

The big family of Galaxy Group has garnered attention in the French publication “Nouvelles d’Arménie.” In a recent interview with Artyom Khachatryan, co-founder of Galaxy Group, the magazine published an extensive article titled “Galaxy Group: Choosing Excellence.” The piece delves into the history of the company and its remarkable success.
“We are honored to be recognized as one of the 100 pillars of Armenia’s economy,” says Artyom Khachatryan. “The average salary in the group is nearly twice the national average, allowing us to attract and retain top-tier professionals.”
According to the publication, Galaxy Group of Companies offers end-to-end project management, from concept to implementation. Before embarking on a project, the management team identifies the competitive advantages it offers and makes a decision to proceed only if it can positively impact the lives of customers. This approach has proven to be successful, as the Group has a track record of delivering successful projects.
The publication states that the legendary French brand PAUL opened its doors in Armenia in 2022 thanks to Galaxy Group, which took a unique approach to the project. The entire process, from initial negotiations to the opening of the first café, took five years.
“Paul is a significant project for us, as it represents the trust and affection between France and Armenia. It also relates to the culture of bread sharing, which is an important part of Armenian culture,” notes Artyom Khachatryan.
Thanks to Galaxy Group, other French brands will soon be available in Armenia and neighboring countries. The Group is positioning itself as a vector for French and international economic growth, not only in Armenia but in the wider region as well.
Full article can be found here:
https://www.armenews.com/spip.php?page=article&id_article=103519&fbclid=IwAR3G-aKjLMmVn3zsTn3o81wGWeQW4ISm75Le72TBC8hjrMVBETNwT-dFI8U
Astghik Sargsyan: The doors of Galaxy Group always open for talents
Talent management is key to the development of any company, because the company is the people, and their growth and success directly affects the achievements and constant development of the organizati ...
August 15, 2023
Santafe's new executive chef Luca Carleo launches an Italian-style revolution
The experienced Italian chef Luca Carleo has been the Executive Chef of Santafe restaurant for over a month. Working with the current Chef and the service team, he strives to set a new quality benchma ...