Իտալացի փորձառու շեֆ-խոհարար Լուկա Կարլեոն մեկ ամսից ավելի է «Սանտաֆե» ռեստորանի գործադիր շեֆն է (անգլ.՝ Executive Chef), և աշխատելով խոհարարների և սպասարկող թիմի հետ` ձգտում է սահմանել որակի նոր նշաձող: «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի հետ համատեղ Լուկա Կարլեոն իրականացնում է փոփոխություններ՝ ռեստորանին իրական իտալական շունչ հաղորդելու նպատակով:
GastroVino-ն Լուկա Կարլեոյի հետ զրուցել է նոր նախագծերի, հաճախորդներին սպասարկելիս տրամադրություն փոխանցելու և մի շարք նորույթների մասին, որոնք արդեն  կան «Սանտաֆե»-ում:
12 տարեկանից խոհանոցում
Հայրս  ռեստորան էր հաճախում գրեթե ամեն օր՝ նախաճաշին, ճաշին և ընթրիքին:  Մի օր մայրս ակնարկեց, որ ռեստորանների վրա այնքան գումար է ծախսվում, որ ավելի ձեռնտու է սեփական ռեստորանն ունենալը:
Առաջարկը ճակատագրական եղավ. հայրս գնեց Միլանում գործող Taverna Visconti ռեստորանը, որն հիմնականում տնօրինում էր մայրս:  Աշխատանքը շատ էր․ ես և եղբայրս օգնում էինք մայրիկին ռեստորանի գործերում:
12 տարեկանում  խոհանոցում  թեթև գործեր էի անում: Ժամանակի ընթացքում ինձ ոչ միայն սկսեց գրավել խոհանոցը, այլև այն ամենը, ինչ կատարվում է դռնից այն կողմ՝ հյուրերին սպասարկելը, վաճառքի գաղտնիքները և այլն: Սկսեցի  ուսումնասիրել նաև այդ ոլորտը:
Կրթությունը՝ խոհանոցում
Տնտեսագիտական կրթություն եմ ստացել: Խոհարարական կրթական հաստատություն չգնացի: Վստահ էի՝ գիտելիքը, որը կարող ես ձեռք բերել խոհանոցում տարբեր շեֆ-խոհարարների հետ աշխատելիս, ոչ մի ուսումնական կենտրոն չի տա:  Դասերից հետո  ժամերով մեր ռեստորանում էի՝  խոհարարների  կողքին: Խոհանոցի գաղտնիքներն ու նրբությունները սովորել եմ հայտնի խոհարարներ Կլաուդիո Սադլերից ու Սերխիո Մեյից։  Լավագույն խորհուրդը, որ ստացել եմ նրանցից, սա է՝ թողեք ձեր զգացմունքները խոհանոցից դուրս, ձեր ուշադրության կենտրոնում պետք է լինի միայն հաճախորդը։
Հիշում եմ՝ տարիներ հետո ինձ հրավիրեցին դասավանդելու մի մասնագիտացված ուսումնարանում: Երբ առաջին օրը գնացի դասի, հարցրի՝ որտեղ է խոհանոցը: Պարզվեց՝ խոհանոց չկա: Կապ հաստատեցի դպրոցներից մեկի հետ ու խնդրեցի տրամադրել իրենց խոհանոցը: Քանի որ արդեն բավականին հայտնի էի որպես շեֆ-խոհարար, դպրոցն ուրախությամբ համաձայնեց: Այդպես՝ շաբաթը 3 օր ես ուսանողներիս հետ գնում էի մեկ այլ դպրոց, որտեղ նրանք սովորում էին խոհարարությունն այնպես, ինչպես իրականում է:
Ինչպես լցվեցին դատարկ ռեստորանները
2010 թ.-ին որոշեցի՝ պետք է հեռանալ ընտանեկան բիզնեսից ու իմ սեփական ճանապարհը հարթել: Մայրս, իհարկե, որոշումս չխրախուսեց: Զայրացավ անգամ, թե դավաճանում եմ ընտանիքին: Այնուամենայնիվ, հեռացա՝ գրպանումս մի գրոշ անգամ չունենալով:
Մի օր ինձ զանգահարում է Սիլվիո Բեռլուսկոնիին պատկանող «Մոնդադորի» ընկերության գլխավոր տնօրենը. նա հաճախ էր մեր ընտանեկան ռեստորանում ճաշում:  Հարցրեց՝  ուր եմ անհետացել: Զրույցից հետո առաջարկեց ստանձնել իրենց ընկերությանը պատկանող ռեստորան-բարի ղեկավարությունը: Համաձայնեցի:
Բարը շատ գեղեցիկ էր՝ ընդարձակ պատշգամբով, բայց այցելուներ գրեթե չուներ: Մեկ ամիս անց այն արդեն լեփ-լեցուն  էր, որովհետև կարողացա գտնել այն հայեցակարգը, որը համապատասխանում էր տվյալ հաստատությանը:
Ինչպե՞ս… Այցի գնացի հարևանությամբ գտնվող ընկերություններ և աշխատակիցներին անվճար լանչ առաջարկեցի: Հետո նույն ուտելիքը նրանց առաջարկեցի մատչելի գնով, բայց պայմանով, որ ամեն օր ինձ մոտ գան լանչի: Երեկոյան էլ հետաքրքիր միջոցառումներ էի կազմակերպում, օրինակ՝ ջազ-համերգներ:  Շուտով բոլորը սկսեցին  խոսել մեր բարի մասին: Առաջին հաջողությունը վարակիչ էր. սկսեցի տարբեր առաջարկներ ստանալ և 5 տարվա ընթացքում արդեն 10 ռեստորան ունեի:
Իտալական խոհանոց՝ նորմանդական ոճով և ճապոնական  շնչով
Զգում էի՝ ինչ-որ նորություն է պետք: Որոշեցի արձակուրդ վերցնել ու գնալ նոր բան փնտրելու: Մեկնեցի Կոպենհագեն և մի օր մտա Royal Smushi Cafe:  Մատուցողից հետաքրքրվեցի՝  ինչ է զմուշին:  Պատասխանեց՝  սուշիին նման ուտեստ է, սակայն իրենց բաղադրատոմսով:  Շատ հավանեցի զմուշին, ցանկացա տեսնել շեֆ-խոհարարին: Մերժում ստացա: Բայց ես հանձնվողը չէի: 20 օր անընդմեջ օրը երեք անգամ գալիս էի զմուշի ուտելու։  Վերջապես, երբ արդեն 2000 եվրո էի ծախսել, ինձ թույլ տվեցին մտնել խոհանոց:
Շեֆ-խոհարարին շնորհակալություն հայտնեցի հնարավորության համար ու տվեցի ինձ հետաքրքրող հարցը՝ ինչ է զմուշին:  Պատասխանեց կարճ՝ փոքր չափի ուտեստ է: 20 օրվա համառությունիցս հետո ես միայն այդ մեկ նախադասությանն արժանացա: Փորձում էի ձգել խոսակցությունը, որ աչքի տակով  տեսնեմ՝ ինչ է կատարվում խոհանոցում: Երբ արդեն բավարար չափով հասկացա պատրաստման գործընթացը, հրաժեշտ տվեցի ու հեռացա:
Միլան վերադառնալու ճանապարհին նոթատետրում գրառում արեցի՝ նորմանդական ոճով համադրված և սուշիի տեսքով իտալական ուտեստներ:  Ժամանակ չէի ուզում կորցնել, ուղիղ  գնացի գործընկերոջս մոտ ու ասացի՝ պետք է զմուշիի ռեստորան բացենք: Թերահավատ էր՝ ինչո՞ւ այցելուները պաստա, պիցցա կամ սուշի պատվիրելու փոխարեն պետք է ընտրեն զմուշի: Համոզեցի, ու մենք բացեցինք «Smooshi» ռեստորանը: Շուտով հեռուստատեսային մի հայտնի նախագծում այն լավագույն ռեստորան ճանաչվեց, որից հետո  «Smooshi»-ն միշտ լեփ-լեցուն էր:
Գործել քամուն հակառակ
Ես այն մարդկանցից չեմ, որոնք հետևում են բազմությանը, միշտ գերադասում եմ գնալ քամուն հակառակ:  Covid-19 համավարակի օրերին, երբ բոլոր ռեստորանները փակ էին, Մեքսիկայից զանգ ստացա: Այնտեղ ռեստորանները դեռ աշխատում էին, ու ընկերս առաջարկեց՝ համատեղ նախագիծ սկսել:  Համաձայնեցի մեկ պայմանով՝ դա կլինի նորմանդական խոհանոց Ռիվիերա Մայայում:
Հետագայում, երբ ռեստորանը մեծ հաջողություն ունեցավ, գործընկերս խոստովանեց, որ գաղափարին չէր հավատում: Մենք, չեմ վախենում ասել, մշակութային հեղափոխություն արեցինք:  Որքան էլ տարածքում մարդիկ  ծովափնյա հագուստով էին շրջում, մեր ռեստորան գալիս էին դասական հագուստով: Ես  հաճախակի դուրս էի գալիս հյուրերի հետ զրուցելու, ինչը ևս նորություն էր տեղի մշակույթի համար:
Մեքսիկայում գտնվելու ժամանակահատվածում համագործակցել եմ Netflix-ի հետ: Ըստ նախագծի՝ մի քանի աշխատել չցանկացող իտալացի երիտասարդներ  գալիս են Ռիվիերա Մայա՝ հանգստանալու: Սակայն, պարզվում է, որ իրենց հանգիստը պետք է վաստակեն աշխատանքով:
Նրանցից մի քանիսին ինձ մոտ բերեցին: Զրուցեցի մասնակիցներից մեկի հետ, որը կտրականապես հրաժարվում էր աշխատել: Խրատական տոնս օգուտ չտվեց, դիմեցի այլ հնարքի:
Ասացի, որ մենք բարձրաճաշակ ռեստորան ենք. սա ամենևին էլ իր տեղը չէ, նա չունի պատշաճ տեսք, շարժուձեւ: Ավելի լավ է՝ հեռանա: Բնականաբար, ազդեց: Երիտասարդը սկսեց հակառակն ապացուցել:
Հետո, երբ տեսախցիկի առաջ մասնակիցները պատմում էին, թե ինչպես է անցել օրը, ինձ զանգահարեց ծրագրի ղեկավարն ու հարցրեց՝ ինչպես եմ կարողացել մեկ օրում միանգամայն փոխել նրանց մտածելակերպը:
Դեպի Երևան՝  փոփոխություններ անելու
Երբ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբից առաջարկ ստացա, բազում այլ հրավերներ ունեի տարբեր երկրներից: Բոլորը փորձում  էին գայթակղել բարձր աշխատավարձով: Բայց ես «Գալաքսիի» հիմնադիրների առաջարկն ընդունեցի՝ անգամ չհարցնելով գումարի չափը:
Գաղտնիքը հետևյալն է. նրանք ցանկանում են փոփոխություններ բերել Երևան և  կարծում են՝  այդ կարող ենք անել միասին: Սա բավարար էր ինձ համար:
Տարբեր երկրներում  բազմաթիվ ընկերությունների հետ եմ աշխատել, ուստի կարող եմ հստակ ասել՝ «Գալաքսի» խումբն առանձնանում է: «Գալաքսի»-ի հիմնադիրներն ու ես միևնույն արժեքներն ենք կիսում, ունենք միևնույն տեսլականը: Նրանց հետ հաղորդակցվելիս ես զգում եմ, թե ինչքան են սիրում Հայաստանը, և այդ սերը նաև ինձ է փոխանցվում:
Առաջին անգամ Երևան եկա այս տարվա մարտին՝ ծանոթանալու միջավայրին: «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի ներկայացուցիչների հետ սկսեցինք շրջել իտալական խոհանոց ունեցող ռեստորաններով: Այդ ժամանակ արդեն հասկացա, թե ինչ նկատի ունեին հիմնադիրները  փոփոխության անհրաժեշտության մասին խոսելիս:
Իտալականի անվան ներքո մատուցվող բազում ուտեստներ իրականում գոյություն չունեն: Մարդիկ այստեղ կարծում են, թե մատուցվող «Salsa Napolitana»-ն կամ «Pasta Alfredo»-ն գոյություն ունեն իտալական խոհանոցում, իսկ իրականում՝ ոչ:
Իտալիայում մենք չենք օգտագործում բարձր յուղայնությամբ սերուցք, տարբեր տեսակի ճարպեր, այլ միայն «Еxtra virgin» ձիթայուղ:
Հաճախորդը կարող է երևակայել, շեֆը՝ պատրաստել
«Սանտաֆե»-ում անելու ենք ամեն ինչ, որ հյուրերն իրենց զգան Իտալիայում: Օգտագործում ենք միայն բնական և էկոլոգիապես մաքուր մթերքներ, ինչպես անում ենք իտալացիներս:
Հայաստանում նկատել եմ, որ մենյուից անգամ չնչին շեղումով պատվեր մատուցողները չեն վերցնում: Ամենապարզ փոփոխությունն էլ հնարավոր չէ անել:
«Սանտաֆե»-ում այլևս այդպես չէ: Հյուրերը կարող են իրենց ազատ զգալ՝ ասելու՝ ինչպես են ցանկանում ուտեստը պատրաստվի, ինչ բաղադրիչներով, անգամ եթե մենյուում չկա նման ուտեստ, պատվիրելու իրենց ուզածը:
Մենյուն ևս փոխել ենք: «Սանտաֆե»-ում կունենանք այնպիսի իտալական ճաշատեսակներ, որոնք Երևանում տարածված չեն: Ես եմ նաև սպասարկելու եմ, ինչը Երևանում նույնպես արտասովոր երևույթ է:
«Ֆլիրտ» ուտեստների միջոցով
Երևանյան ռեստորաններում մատուցողները, չգիտես ինչու, մռայլ դեմքերով են: Պատկերացրեք՝  եթե ես մոտենամ հաճախորդին ու խոժոռ դեմքով հարցնեմ՝ պաստա կուզե՞ք։ Նա, հավանաբար,  կտատանվի պատասխանի մեջ:  Մինչդեռ եթե  ժպիտով ու հիացմունքով ներկայացնեմ՝ մենք ունենք պաստա ֆուզիլի՝ չերրի լոլիկով, բազիլիկով, սոխով, «extra virgin» ձիթայուղով և պարմեզանով, բոլորովին այլ պատասխան կստանամ, թեև առաջարկվող ուտեստը նույնն է: Ինձ համար  սննդի մատուցումը սիրո դրսևորում է ։
Մարդիկ սրճարան կամ ռեստորան գալիս են հանգստանալու, հնարավոր է՝ ինչ-որ խնդիրներ ժամանակավոր մոռանալու, ուստի մատուցողները պետք է նրանց ուրախ տրամադրություն, երջանկության զգացողություն փոխանցեն:
Շատ եմ ցանկանում, որ սպասարկման ոլորտում աշխատող մարդիկ հասկանան՝ չկա ավելի հրաշալի հնարավորություն, քան ամեն օր տարբեր մարդկանց հետ հաղորդակցվելը, նրանց ուրախություն փոխանցելն ու նորը բացահայտելը:
«Սանտաֆե»-ի աշխատակիցների մոտ բավական լավ  են ստացվում սպասարկման այս նոր մոտեցումները, նրանք հետևում են իմ խորհուրդներին։
Հենց այստեղ է գործադիր շեֆի և պարզապես շեֆ-խոհարարի տարբերությունը. գործադիր շեֆը պատասխանատու է ոչ միայն խոհանոցի, այլ ամեն ինչի  համար։ Նա փոխում է մտածելակերպը, ստանձնում է ռիսկերի պատասխանատվությունը, առաջնորդում է բոլորին ու դարձնում մեկ ընտանիք՝ աման լվացողից մինչև ընկերության ղեկավարներ:
Կարևորը մեր առաքելությունն է
Շատ մարդկանց համար աշխատանքը միայն գումար վաստակելու միջոց է: Ես դեմ եմ այս մոտեցմանը: Առավել կարևոր է այն առաքելությունը, որը դու իրականացնում ես քո  աշխատանքով, տեսլականը, որով դու նայում ես աշխարհին ու գնում այն բարեփոխելու։
Ես այստեղ եմ՝ Հայաստանում, որովհետև տեսնում եմ՝ ինչպես կարող ենք «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի հետ հեղափոխել մարդկանց մտածելակերպը, մշակույթը, նաև օգնել, որ մարդիկ ավելի շատ ժպտան: Այո, խնդիրները շատ են, բայց մենք կարող ենք երջանիկ լինել՝ գնահատելով այն, ինչ ունենք:
Շատ եմ սիրել Երևանը, այստեղ ինձ զգում եմ, ինչպես տանը: Ուզում եմ մնալ այստեղ և մարդկանց ողջունելով ասել՝ ես օտար երկրից եմ, բայց ես ձեզ հետ եմ:
Եվ, իհարկե, շնորհակալ եմ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբին համատեղ դրական փոփոխություններ բերելու այս հնարավորության համար:

The experienced Italian chef Luca Carleo has been the Executive Chef of Santafe restaurant for over a month. Working with the current Chef and the service team, he strives to set a new quality benchmark. Along with the Galaxy Group of Companies, Luca Carleo is making changes to give the restaurant an authentic Italian touch.
GastroVino spoke with Luca Carleo about new projects, how to convey mood while serving customers, and a series of novelties already available at Santafe.
In the kitchen since 12
My father used to go to restaurants for breakfast, lunch, and dinner almost daily. One day my mother said it would be more profitable to have a restaurant rather than to spend so much money on eating there.
The offer was fatal: my father bought a Taverna Visconti restaurant in Milan & my mother took over the restaurant’s management. There was a lot of work to do, so me & my brother were helping our mother with it.
At 12, I was doing light work in the kitchen. Over time, I got attracted to the kitchen work and not only. Everything happening beyond the door: serving guests, secrets of selling, etc. also triggered my curiosity. I started studying sales & management fields as well.
Learning in the kitchen
I studied economics. I did not go to an educational institution for cooks, as no training center would give me the knowledge I could get from working with different chefs in the kitchen. After my economics classes, I spent hours in our restaurant with the chefs trying to learn every little detail.
I learned the nuances of the kitchen from famous chefs Claudio Sadler and Sergio Mei. The best piece of advice I received from them is this: leave emotions out of the kitchen and be concentrated, because all your patience should be in front of the customer.
Years later, I was invited to give lessons at a specialized school. When I went there on the first day, I asked where the kitchen was. It turned out there was no kitchen. I contacted one of the schools and asked them to provide their kitchen and since I was already quite renowned as a chef, the school happily agreed. Three days a week, I went with my students from one school to another, where they learned authentic cooking.
How empty restaurants became full
In 2010, I left the family business for the mission to pave my way alone. My mother, of course, did not back my decision. She even got angry, saying that I was betraying the family. However, I left without a penny in my pocket.
One day, I received a call from the general director of the Mondadori company owned by Silvio Berlusconi. He often dined at our family restaurant. After the conversation, he asked where I had disappeared and offered to take over the management of the bar-restaurant owned by their company. I agreed.
The bar was beautiful, with a spacious terrace, but only a few visitors were there. A month later, since I had managed to find the proper concept for this place, it was always full.
How…? I went to neighboring companies offering free lunches to the employees. Then I showed them the same food at an affordable price, but with the condition that they would come to me for lunch every day. I also organized exciting events in the evenings, such as jazz concerts. Soon everyone started talking about our bar. The first success was contagious. I started getting different offers and already had ten restaurants within five years.
Italian cuisine with Norman style and Japanese touch
I felt the need for something new. I decided to take a break and look for something unexplored. I left for Copenhagen. One day I entered the Royal Smushi Cafe. I asked the waiter: what is “smushi”? He said it is a dish similar to sushi but prepared with their unique recipe. I liked the smushi a lot and wanted to see the chef. They did not allow me to, but I was not the one to give up. I came to eat smushi three times a day for 20 days in a row. Finally, when I had already spent over 2000 euros, I was allowed to enter the kitchen.
I thanked the chef for the opportunity and asked the question I was interested in: what is smushi? The answer was brief: “It is a small dish”. After 20 days of persistence, I only got that one sentence. I extended the conversation to see what was happening in the kitchen. When I understood the preparation process sufficiently, I said goodbye and left.
On the way back to Milan, I made a note in my notebook: Italian dish in Norman style, which had the form of sushi. I did not want to waste time and went straight to my partner. I said we must open a smushi restaurant. He was skeptical; why should visitors choose smushi instead of pasta, pizza, or sushi? I convinced him, and we opened the Smooshi restaurant. Soon it was recognized as the best restaurant in a popular television project, after which Smooshi was always full.
Act upwind
I am not one of those people who follow the crowd. I always prefer to go upwind. During the Covid-19 pandemic, when all the restaurants were closed, I got a call from Mexico. The restaurants were still working there, and my friend suggested starting a joint project. I agreed with one condition: it would be Norman cuisine in the Riviera Maya.
Later, when the restaurant became a huge success, my partner confessed that he did not initially believe in the idea. We made a cultural revolution. Although people in the area were walking around in beach clothes, they came to our restaurant in classic ones. I often went out of the kitchen to talk with the guests as a chef, which was new to the local culture.
During my stay in Mexico, I collaborated with Netflix. Under the project, several young Italians who do not want to work come to the Riviera Maya to relax. However, it turns out that they have to earn their rest by working.
Some of them were brought to me. I talked to one of the participants who flatly refused to work. My instructive tone did not help; I resorted to another trick. I said that we are a high-class restaurant and this is not his place at all, he does not have a proper appearance, his manners are not nice, and he would better leave. Guilelessly, it worked. The young man began to prove the opposite.
Then, when the participants were telling how their day had passed in front of the camera, the project manager called me and asked how I managed to completely change their way of thinking in one day.
Heading to Yerevan to make changes
When I received an offer from the Galaxy Group of Companies, I had many other invitations from different countries. Everyone tried to lure them with high salaries. But I accepted the offer of the Galaxy founders without even asking how much I would be paid.
The secret is that they want to bring changes to Yerevan and think we can do that together. This mission was enough for me.
I have worked with many companies in different countries, so I can clearly state: Galaxy Group stands out in the market. The Galaxy founders and I share the same values; we have the same vision. When communicating with them, I feel how much they love Armenia, and that love has also transferred to me.
I first came to Yerevan in March 2023 to get familiarized with the environment. Together with the representatives of the Galaxy Group of Companies, we started visiting restaurants specializing in Italian cuisine. I then understood what the founders meant when speaking about the need for change.
Many dishes served as Italian do not exist in Italian culture. People here think that Salsa Napolitana or Pasta Alfredo served here is from Italian cuisine, but in fact, they are not. In Italy, we do not use high-fat cream, different types of fats, but only extra virgin olive oil.
The customer can fantasize, and the chef can cook
At Santafe, we do everything for our guests to feel like they are in Italy. We use only natural and ecologically clean products, as Italians do.
In Armenia, I have noticed that servers do not take orders with even the slightest deviation from the menu. Even the simplest change is impossible. It is no longer like that in Santafe. Guests can feel free to say how they want the dish to be prepared and with what ingredients, even if there is no such dish on the menu, to order what they want.
We have also completely changed the menu. In Santafe, we have Italian dishes you cannot find anywhere in Yerevan. I will also serve myself, come to the table and talk with the guests, which is unusual in Yerevan.
“Flirting” through dishes
Servers in Yerevan restaurants, for some reason, have gloomy faces. Imagine if I approach a customer and ask with a frown face, “Would you like some pasta?” They will probably hesitate to answer. Meanwhile, suppose I present with a smile and admiration that we have pasta fusilli with cherry tomatoes, basil, onions, extra virgin olive oil, and parmesan. In that case, I will get a completely different answer, although the proposed dish is the same. To me, serving food is like “flirting”.
People come to a cafe or restaurant to relax and to forget some problems for some time, so the servers should convey a cheerful mood to them, the feeling of happiness.
I want people working in the service industry to understand that there is no more wonderful opportunity than communicating with different people daily, conveying joy to them, and discovering something new.
The Santafe employees are doing quite well with these new service approaches; they follow my advice. Here is the difference between an executive chef and a simple chef. The executive chef is responsible not only for the kitchen but for everything. He changes his mindset according to the culture, takes responsibility for risks, leads everyone, and forms one family, from the dishwasher to the company managers.
Our mission is the key
For many people, work is just a means to earn money. I am against this approach. The most important thing is the mission that you carry out, the vision with which you look at the world and seek to reform it.
I am here in Armenia because I see how we can revolutionize people’s thinking and culture and help them smile more with the Galaxy Group. Yes, there are many problems, but we can be happy by appreciating what we have.
I love Yerevan very much; I feel at home here. I want to stay here, welcome people, and say: I am from another country, but I am with you.
And, of course, I am grateful to the Galaxy Group of Companies for the opportunity to bring positive changes together.